wtorek, 28 października 2014

Jak walczyć z suchym powietrzem w sezonie grzewczym?

Dlaczego suche powietrze jest tak groźne, że warto kupić nawilżacz powietrza?
Suche powietrze sprawia, że błony śluzowe, które mają chronić przed wirusami i bakteriami, stają się nadmiernie wysuszone. 
Nadmiernie wysuszona śluzówka nie chroni przed wirusami i bakteriami...Dlatego,  kiedy ustają ruchy rzęsek, wymiatających drobiny zanieczyszczonego powietrza, do płuc trafia więcej zanieczyszczeń. I zaczynamy chorować.
Jedno jest pewne – w naszych mieszkaniach ręczniki na kaloryferze czy kamionkowe naczynia z wodą to za mało. Optymalna dla nas wilgotność to 45-55%. Wtedy najlepiej się nam oddycha i śpi.


Brak nawilżenia w pomieszczeniu jest równie niebezpieczne dla naszych dzieci, które przeziębiają się jeszcze łatwiej i szybciej. To właśnie dla nich zostały stworzone ultradźwiękowe nawilżacze Duux.

Ultradźwiękowa technologia tworzy przyjemną mgłę w ciągu sekundy. Dodatkowo lampka nocna w kształcie grzybka sprawi że, Twoje dziecko będzie czuło się bezpiecznie podczas zasypiania. Ten nawilżacz powietrza wykorzystuje 80% mniej energii niż inne nawilżacze.Zamontowane wewnątrz specjalne urządzenie wytwarza ultradźwięki, które oddziałują na wodę, rozbijając jej cząsteczki.
Powstaje chłodna mgiełka, która wydostając się - nawilża. Nawilżacze te są bardzo wydajne, cicho pracują i zużywają mało energii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz