niedziela, 16 czerwca 2013

Nosidełko Ergonomiczne TULA

Chusty i nosidła Tula posiadają certyfikat Öko-Tex Standard 100, nadawany przez członków Międzynarodowego Stowarzyszenia na Rzecz Badań i Rozwoju Ekologii Wyrobów Włókienniczych Öko-Tex. Nie zawierają żadnych szkodliwych związków, takich jak pestycydy, formaldehydy czy metale ciężkie. Nie zawierają również czynników rakotwórczych, barwników azotowych i alergizujących. Użyte do ich produkcji tkaniny to w 100% bawełna mająca właściwości ocieplające i termoregulacyjne, której wartość pH odpowiada wartości pH skóry.

Nosidełka i Chusty Tula spełniają surowe Europejskie Standardy Bezpieczeństwa zgodnie z normą PN-EN 13209-2:2006. 


Nosidełko Tula to nosidełko ERGONOMICZNE a nie tradycyjne „wisiadełko”.

Główną różnicą jest to, że nosidełka Tula mają szerokie siedzisko i nie pozwalają na noszenie przodem do otoczenia. Dzięki szerokiemu siedzisku dziecko zachowuje naturalną pozycję fizjologicznej żabki, co wspomaga zdrowy rozwój stawów biodrowych. Zapobiegamy w ten sposób niefizjologicznemu zwisaniu nóżek, które ma miejsce podczas noszenia w tradycyjnym nosidełku. Nosidełka ergonomiczne nie są usztywniane, dlatego dopasowują się do ciała dziecka. W tradycyjnych sztywnych nosidełkach dziecko ma niefizjologicznie wyprostowany kręgosłup.

Nosidełko ergonomiczne, również zwane nosidełkiem miękkim, powstało na bazie nosidełek azjatyckich. W odróżnieniu od nosidełek Mei Tai, Nosidełka Ergonomiczne maja ramiączka a nie pasy i zapinane są przy użyciu klamry. Nosidła miękkie wyróżniają się tym, ze zachowują poprawną pozycję dla rozwoju bioder, miednicy i kręgosłupa dziecka. W nosidłach ergonomicznych nosimy dzieci zarówno z przodu jak i z tylu.

Nosidełko Ergonomiczne Tula to styl i wygoda: usztywniona górna cześć panela, miękkie paski ramienne, wygodny, szeroki i wyprofilowany z trzech części pas biodrowy, wypełniona dolna zewnętrzna cześć panela dla wygody nóżek dziecka, wysoki panel umożliwiający noszenie starszych dzieci. Klamry i taśmy są atestowane. Dodatkowo klamry są zabezpieczone gumką, która przytrzymuje odpiętą klamrę. Pasy naramienne mają taśmę łączącą z klamrą, którą można zapiąć, aby zapobiec zsuwaniu się z ramion przy noszeniu w nosidełku. Dzięki unikalnej konstrukcji nosidła, ciężar spoczywa głównie na biodrach, a nie na ramionach osoby noszącej , co pozwala na dłuższe noszenie dziecka. Nosidełko ergonomiczne Tula jest uszyte ze 100% bawełny, która jest mięciutka, ale silna. Panele są udekorowane stylowym wzorem ze 100% bawełny. Przed szyciem, materiały są prane. Każde nosidełko jest szyte ręcznie w profesjonalnej, polskiej firmie od lat zajmującej się produkcją odzieży. Nosidła produkowane są przy pomocy odpowiednich maszyn, zapewniających jakość i bezpieczeństwo produktu. Nosidełka Tula spełniają surowe Europejskie Standardy Bezpieczeństwa zgodnie z normą PN-EN 13209-2:2006. Są produktem zaprojektowanym przez mamę dwójki malusich dzieciaczków, która nosiła oboje od urodzenia, jest ekspertem w noszeniu w nosidłach i chustach. Mamy, która wypróbowała niezliczoną liczbę nosidełek i zaprojektowała swoje, łącząc w jednym wszystko to, co najważniejsze i najwygodniejsze. I tak powstało Tula. Milusie, stylowe, wygodne nosidełko, wykonane z myślą o Tobie i Twoim Maleństwu!

Najczęściej zadawane pytania:


Gdzie są produkowane nasze nosidełka?


Nosidełka Tula są projektowane i w 100% produkowane w naszej własnej firmie w Polsce, co ułatwia nam sprawdzanie ich jakości. Nosidełka są szyte z materiałów produkowanych w Polsce lub USA.

Czy nosidełka TULA maja certyfikaty bezpieczeństwa? 


Tak, nosidełka Tula spełniają surowe Europejskie Standardy Bezpieczeństwa zgodnie z normą PN-EN 13209-2:2006. Zgodnie z przepisami poddawane są różnorodnym testom. Użyte do ich produkcji tkaniny to w 100% bawełna posiadająca certyfikaty Őko-Tex Standard 100 i Certyfikat Bezpieczny dla Dziecka, gwarantujące bezpieczeństwo dla zdrowia dziecka oraz najwyższą jakość. Ponadto firma Tuli tworząc swoje produkty współpracuje z lekarzami, fizjoterapeutami, rodzicami noszącymi dzieci oraz doradcami do noszenia w chustach i nosidłach miękkich.

Czy mogę nosić dziecko przodem do świata (w pozycji, gdy ciało malucha i jego głowa skierowane są w stronę zwróconą od ciała opiekuna)?


Nie. Nasze nosidełka są przeznaczone tylko do noszenia dziecka w pozycji, kiedy dziecko przytulone jest do ciała opiekuna. Jest to naturalna fizjologicznie pozycja zorientowana na ciało opiekuna ( czy to z przodu, czy z tyłu).

Czy nosidełko Tula nadaje się do prania w pralce?


Tak. Zachęcamy jednak do czyszczenia nosidełka regularnie by ograniczyć konieczność całościowego prania. Zalecamy pranie w pralce w zimnej wodzie z dodatkiem łagodnego detergentu oraz  suszenie na wolnym powietrzu. Nie należy jednak prać nosidełka w pralce zbyt często.

Czy mogę nosić nosidełko będąc w ciąży?


Większość mam nie ma problemu z użytkowaniem naszego nosidełka nawet w ostatnich miesiącach ciąży. Niektóre mamy narzekają jednak na ucisk, jaki pas biodrowy wywiera na pęcherz. Noszenie nosidełka w czasie ciąży zależy więc od indywidualnych preferencji. Dobrym pomysłem jest spytanie lekarza lub położnej o zdanie oraz kierowanie się własną intuicją. Czasami chusta do noszenia dzieci może być lepszą alternatywą.

Co to jest nosidło miękkie?


Nosidełko Tula jest nosidełkiem o miękkiej strukturze i nie posiada żadnych sprzączek, guzików czy drążków. Jest niemal w całości zrobione z prostokątnego kawałka materiału z pasem biodrowym i ramiączkami wzbogaconymi o gąbkę. Nosidełka Tula rozkładają ciężar malucha równomiernie na ramiona i biodra. Dodatkowym atutem nosidełek Tula jest fakt, że zapewniają one prawidłową pozycję siedzącą dla dziecka i odpowiednie oparcie dla bioder, miednicy i kręgosłupa malucha.

Czy mogę karmić dziecko piersią, gdy znajduje się ono w nosidełku?


Tak! Wystarczy poluzować ramiączka tak by dziecko znalazło się w odpowiedniej pozycji, a ponieważ nasze nosidełka są nieco wyższe i szersze niż inne, karmienie piersią jest w nich czynnością bardziej dyskretną.


Od jakiego wieku mogę nosić dziecko w nosidełku Tula? 


Nosidełko Tula jest przeznaczone dla dzieci od ok 7 kg. W naszym nosidełku ergonomicznym można nosić, gdy tylko dziecko zacznie trzymać sztywno główkę, zwykle dzieje się to między 4. a 6. miesiącem życia. Ważne jest także, aby nóżki dziecka od kolan wystawały swobodnie poza panel nosidełka. Dziecko powinno mieć rozstaw nóżek - od kolanka do kolanka w pozycji żabki - mierzący 37 cm, tyle ile wynosi szerokość panelu naszych nosidełek. Dziecko nie musi samodzielnie siedzieć, aby można było nosić je w nosidełku ergonomicznym, nie jest to konieczny warunek. Pozycja żabki jest korzystna zarówno dla prawidłowego rozwoju stawów biodrowych jak i kręgosłupa maluszka.


Dzieci poniżej 7 kg powinny być noszone w specjalnie zaprojektowanej wkładce Tula dla niemowlaka. Pomimo tego, że nosidełko Tula jest zaprojektowane by pomieścić dzieci do 6 lat rekomendujemy noszenie w nim maluchów o wadze do ok. 20 kilogramów.

Jak dbać o nosidełko Tula?


Usuwaj plamy na bieżąco za pomocą mydła/łagodnego detergentu i wody. Pierz w pralce tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Używaj łagodnego detergentu i pierz na wolnych obrotach. Nie używaj wybielaczy. Susz na powietrzu, a nie w suszarce bębnowej.

Czy rodzice o dużej różnicy wzrostu mogą używać tego samego nosidła?


Tak. Nosidełka ergonomiczne Tula mają opcję dwustronnej regulacji długości szelki. Dzięki temu nasz produkt można dostosować do potrzeb osób bardzo niskich, jak również ponadprzeciętnie wysokich.

Od jakiego wieku można nosić dziecko w nosidełku na plecach?


Niewskazane jest noszenie dziecka z tyłu, jeżeli nie ma ono przynajmniej 12 miesięcy. Do tego czasu, nosząc dziecko rodzic powinien mieć możliwość obserwacji jego główki i buzi, aby dbać o odpowiedni dostęp powietrza.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz