sobota, 22 czerwca 2013

Chusta elastyczna TULA


Zaletą chusty elastycznej jest to, ze można w niej nosić niemowlęta od pierwszego dnia życia. Czym wcześniej tym lepiej. Dziecko, które przychodzi na świat, potrzebuje bliskości matki, jej głosu i zapachu. Przytulone do matki, czuje się bezpieczne i spokojne. Słyszy rytm jej serca, który przecież towarzyszył mu przez całe 9 miesięcy. 


Chusta elastyczna jest najlepszym rozwiązaniem dla początkujących "chustorodzicow". Chustę wiąże się na noszącym, a dopiero potem wkłada się do niej dziecko. Jedno proste wiązanie umożliwia różne sposoby noszenia dziecka. 
Chusta Elastyczna TULA różni się od innych chust dostępnych na naszym rynku tym, że jest wykonana z niezwykle miękkiej, mięsistej i bardzo silnej bawełny zwanej „French Terry”. Jest to materiał o większej gramaturze, idealny do noszenia zarówno niemowląt od pierwszego dnia życia, jak i małych dzieci, do momentu, kiedy jest to nadal wygodne dla dziecka i noszącego. 
Po uszyciu, każda chusta jest ręcznie sprawdzana, czyszczona i składana. Ten proces zapewnia najlepszą jakość produktu wysyłanego do klienta. Inne zalety Chusty Elastycznej TULA:
 • Dzieci noszone uczą się więcej – dzieci nie są nazbyt pobudzone ale spokojne i uważne co jest idealnym stanem do prawidłowego rozwoju układu nerwowego 
 • Dzieci noszone w chuście często szybciej usamodzielniają się, są spokojniejsze i bardziej pewne siebie. 
 • Chusta jest niezastąpionym wsparciem ułatwiającym dziecku przetrwanie trudnych chwil ząbkowania. 
 • Ciepło i wygodna pozycja przynoszą ulgę w czasie KOLEK w pierwszych miesiącach życia.
 • Jedno łatwe wiązanie umożliwiające różne sposoby noszenia dziecka.
 • Materiał idealnie dopasowuje się do ciała dziecka. 
 • Chusta nie zawiera substancji toksycznych ani pestycydów. 
 • Pomaga w tworzeniu bliskiej więzi uczuciowej między rodzicami a dzieckiem. 
 • W trakcie noszenia chusta sprawia, że ciężar dziecka rozkłada się symetrycznie na plecach i obu ramionach noszącego, podczas gdy ręce pozostają wolne. 
 • Chusta jest długa i dzięki temu może być używana przez osoby o różnej budowie ciała. 
 • Możliwość spacerów bez zabierania wózka, łatwe przemieszczanie się w aglomeracji miejskiej. 
 • Wolne ręce, możliwość robienia wielu rzeczy jednocześnie będąc blisko dziecka.

Chusta elastyczna Tula wykonana jest z najlepszej jakości polskiej dzianiny „French Terry”. Z certyfikatem jakości Oeko-Tex Standard 100 w klasie I. 
Od 1992 roku Oeko-Tex Standard 100 jest wiodącym w świecie znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Produkty, którym przyznano ten znak, są wolne od substancji szkodliwych w stężeniach mających negatywny wpływ na stan zdrowia człowieka m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.
Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 potwierdza spełnienie wymagań polskich przepisów prawnych dotyczących bezpieczeństwa produktów włókienniczych (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 kwietnia 2004 r. Dz.U. nr 81, poz. 743 z późniejszymi zmianami) oraz istniejących w UE regulacji prawnych w zakresie stosowania barwników azowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz